Naše štatistické oddelenie zodpovedne zbieralo údaje celý rok, aby sme presne vedeli, koľko sme toho vlastne vyčapovali? Koľko druhov piva a koľko rôznych pivovarov sa u nás otočilo? Z ktorého pivovaru sme mali najviac pív? Samotné údaje prekvapili aj nás samotných.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach FacebookInstagramUntappd

Koľko rôznych pivovarov sa u nás otočilo?

Zichovec, Hellstork, BrewDog, Mad Scientist, Antoš, Čierny Kameň, Funky Fluid a mnoho iných…

Ponuka remeselných pív je dnes naozaj pestrá. Je z čoho vyberať. Malé pivovary sa postupne predierajú a na výčapoch narazíme na craftové pivá pomerne často. A to je dobre.

Presné číselné údaje za rok 2023:

Bratislava craftbeer pub
Bratislava craftbeer pub

České pivovary

Z Českej republiky sme mali najviac pív. Jednoznačným kráľom bol u nás Rodinný pivovar Zichovec, z ktorého sme mali na výčape 39 rôznych pív. Nechýbali ich ikonické pivá ako Juicy Lucy, Nectar of Happiness, kompletná Vianočná edícia, kde hlavne Vánoční hruška a brown ale Spekulka chutili ľuďom naozaj extrémne. V lete skvelý Mexican lager a v zime sme na výčap narazili aj silné čierne barelové pivá Laphroaig Stout a Coconut, Vanilla, Cacao Stout.

Druhým najčapovanejším Českým pivovarom u nás bol Pivovar Antoš,/ 13 rôznych pív/. A naše prvé TTO – TAP TAKEOVER bol práve s Antošom. Famózny večer, kde sme si so Šárkou a Davidom z pivovaru skvele sadli aj ako ľudia, nielen ako variči, predavači a konzumenti piva. Za túto udalosť patrí sazmorejme aj vďaka beerstation a beerfluencerovi Maťovi – Som Pivo.

kam na pivo v Bratislave
vždy s úsmevom a dobrou náladou

Slovenské pivovary

Nesmierne nás teší, že vo veľkej miere sme podporili aj naše domáce Slovenské remeselné pivovary. Našou vlajkou loďou je ležiak Grunt z Bratislavského pivovaru General. No a od chalanov z Magentovej ul, ktorá je od našej pivárne vzdialená len 3km sme mali až 13 rôznych pív. Top tri pivá, ktoré naši hostia ustavične pýtajú sú IPA – Patriot, SOUR – Passion Fruit no a v lete svojou vôňou, farbou a chuťou všetkých omámila Anna Násová.

Račiansky Pivovar Ábel s 12 rôznymi pivami berie druhé miesto. Pšeničný Cajch a Irish Stout Cigorka, z ktorej robíme fantastické rezané pivo boli na trase Rača – Tehelné pole najvyťaženejšie.

Na tretie miesto by sme toho šupli aj viac. Nechýbali nám tu samozrejme piva od ledžendary crafťákov ako Stupavar, Hellstork, od Kaza z Unorthodoxu,. Vynechať nesmieme Voodoo a Pivovar Parom, lebo ich Öjebyn je proste jedno z našich najčapovanejších pív.

Pivá od od S.P.A – Stupavskí pivní asociáli a tak isto aj Galgan nás potešili svojou kvalitou. Aby sme spomenuli všetky Slovenské pivovary, ktoré u nás v roku 2023 tiekli, tak: Čierny Kameň, Garáž, HopGrup, Huncút, Chernobeer, Opitý vlk, Wywar, Verča, Žembeer.

Z nealko pív to bolo Nilio.

PlanB craftbeer Bratislava. Untappd slovakia
kam na pivo? PlanB

Zahraničné pivovary

PlanB je už tak nejak známy svojou záľubou v kyseláčoch. V tejto kategórii je to jednoznačne Poľské zoskupenie pod názvom Funky Fluid. Áno, to sú tí, čo robia tie gelatá. Btw Funky Fluid teda obsadil druhé miesto v počte rôznych pív čapovaných u nás. Symbolicky to vyšlo, že v roku 2023 sme mali 23 rôznych pív od Funkáčov. V živej pamäti zostáva zelené Gelato Verde, fialová Viola a xy rôznych variácií a ovocí. Jo-ešte kooperácia s beerstation priniesla skvelú Bublaninu. A TTOčko sme v tomto roku stihli aj s touto skvelou partiou. Z Poľska u nás nechýbali ani StuMostów, MagicRoad, MoonLark, WRCLW.

To mi dajte do tej skúmavky.“ , „To modré.“, asi nie je zložité uhádnuť, na ktorý pivovar ukazujú dve indície. Správne. Mad Scientist – šialení vedci z Budapešti, ktorí to s pivom naozaj vedia. S počtom pív 12 u nás obsadili druhé miesto. Liquid Cocaine, Cocaine Punch a aj Hazy Cocaine, všetky tri sme mali na výčape. A Marton s Vivien a Zuzkou s DraftCraftu u nás spáchali tiež jeden nezabudnuteľný TTO večer. Veľmi si ceníme, keď človek ako Marton brutálne pozitívne zhodnotil našu piváreň. Veríme, že TTOčko zopakujeme aj tento rok.

Údená chuť pív z Bambergu je nezameniteľná. Schlenkerla nechýbala ani na našom výčape. V našich končinách je to jednoznačne rarita. Počas rugbyových MS sme od zahraničnej klientely zaznamenali zvýšený dopyt na Cider. Ukázalo sa, že Cornish bola skvelá voľba. Počas otváracieho zápasu sme šupli dole takmer 75litrov.

Nech si na BrewDog hovorí kto chce-čo chce, robia to dobre. Preto sme samozrejme nevynechali ani ich.

najlepšie pivo v Bratislava.
Best beer in Bratislava?
priateľská a veselá obsluha

Najpočetnejšie zastúpenie pív:

Údajov máme ešte hromadu, ale nebudeme to už zbytočne naťahovať. Veríme, že čítanie bolo pútavé. Tak čo, prekonáme tieto čísla v roku 2024? Budeme radi, keď nám s tým pomôžete.