Naše celoročné pivné štatistiky zaujali hromadu ľudí a stretli sa s pozitívnym ohlasom. Pozrieť si ich môžete tu. Sami sme boli prekvapení, koľko rôznych pív, pivovarov a krajín sa za rok otočilo na našom výčape. A tak sme sa rozhodli, že uverejníme rovnakú štatistiku aj po prvých dvoch mesiacoch u nás, ktoré patria v konzumácii piva k tým slabším.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach FacebookInstagramUntappd

Prekvapil nás pozitívny záujem o naše štatistiky

„Ostali sme naozaj veľmi milo prekvapení, s akým ohlasom sa stretli tieto naše štatistiky. Popravde, sme možno jediní, kto také niečo eviduje, resp. zverejní“ Na instagramových storkách nám bežal aj kvíz, kde ľudia mohli hádať odpovede na konkrétne otázky. Zapojilo sa naozaj veľa zvedavcov a darilo sa im pomerne dobre. Tentokrát boli otázky trošku náročnejšie, inak položené. Pýtali sme sa aj na údaje zo svetoznámej pivnej appky untappd – aplikácie určenej na hodnotenie pív.

Pivné štatistiky PlanB

Napriek slabším zimným mesiacom toho nebolo málo

Pýtali sme sa aj na klasické otázky, koľko rôznych pivovarov sa u nás čapovalo za prvé dva mesiace v roku, koľko rôznych pív, z akých krajín, ktoré bolo najsilnejšie, ktoré pivo malo najviac hodnotení na Untappd. „Napriek tomu, že január a február patria k tým slabším mesiacom konzumácie piva, tak toho nebolo vôbec málo“ Mali sme na výčape viac ako 50 pív? Mal na výčape najpočetnejšie zastúpenie opäť Zichovec? Dole pod fotkou nájdeš všetko prehľadne spísané. Ešte raz dodáme, ide o štatistiky za mesiac január a február.

Tak poďme na to.

farebné pivné špeciály

Zo Slovenských pív, ktoré sme mali na výčape a má minimálne 100 hodnotení, je víťazom:

Najviac hodnotené Slovenské pivo na untappd /ktoré sa u nás ocitlo na výčape jan-feb/:

Najviac pív od jedného pivovaru sme mali opäť od Zichovca, konrétne 11. Od nich bolo aj najsilnejšie pivo STOUT LAPHROAIG s abv 14,5%.

Veríme, že štatistiky opäť zaujali, možno ste zistili niečo, čo ste nevedeli a možno si stiahnete appku Untappd, kde nájdete aj našu najaktuálnejšiu ponuku.

Pivu zdar.